Raport WHO: Najwięcej zgonów na 100 tys. osób – w Brazylii i Polsce

Z cotygodniowego raportu WHO na temat pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na świecie wynika, że w ubiegłym tygodniu liczba zgonów chorych na COVID-19 w Polsce w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców wyniosła 6,8. Wyższa była jedynie w Brazylii, gdzie wyniosła 7,9 – informuje Rzeczpospolita.

Z danych WHO wynika, że w ubiegłym tygodniu w Polsce zmarło 2 584 chorych na COVID-19 co oznacza, że na każdy 100 tysięcy mieszkańców przypadało 6,8 zgonu chorego na COVID-19. W Europie – w liczbach bezwzględnych – więcej zgonów w ubiegłym tygodniu była wyższa jedynie we Włoszech (2 994) i Rosji (2 710), ale kraje te liczą więcej mieszkańców niż Polska.

Rzeczpospolita podaje, zgodnie z raportem WHO, że w Brazylii zmarło w ciągu tygodnia 16 798 chorych na COVID-19 – co oznacza 7,9 zgonu zakażonego koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców.

Łącznie w minionym tygodniu liczba zgonów chorych na COVID-19, liczona tydzień do tygodnia, wzrosła o 5 proc. – do ponad 64 tysięcy. Tydzień do tygodnia liczba ta spadła jedynie w Afryce, ale już w rejonie Azji Południowo-Wschodniej wzrosła o 21 proc – podaje Rz.

Ok. 80 proc. wszystkich zgonów chorych na COVID-19 w zeszłym tygodniu przypada na Europę i obie Ameryki.

Źródło: Rzeczpospolita.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • ( ˇ෴ˇ )

  31 marca, 2021 at 8:44 pm

  Czyli zażarta walka o życie 'polaków’ skończyła się klęską nie tylko w obszarze C19 ale także we wszystkich pozostałych obszarach!

  Ale jest też sukces! I to gigantyczny!

  Otóż żyd o nazwisku Morawiecki, który z jakiegoś powodu jest waszym premierem, pod względem liczby zamordowanych Polaków pokonał pana Hitlera!

  Czy wy, debilne 'polskie’ goje, to rozumiecie!?

  Nie rozumiecie? Macie beri-beri? I nie wiecie co to jest beri-beri? Bo macie beri-beri, wy zasrańce! To od miseczkowego dobrobytu! TFUUU!

Leave a Reply

Koszyk