PolskaZagranicaOrban: z premierem Polski i szefem włoskiej Ligi spróbujemy zaradzić temu, że wielu wyborców nie ma odpowiedniej reprezentacji

Paweł Skutecki31 marca, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Spróbujemy z premierem Polski Mateuszem Morawieckim oraz z szefem włoskiej Ligi Matteo Salvinim zaradzić temu, że wielu wyborców, którzy nie chcą wielokulturowości, nie ma w Europie odpowiedniej reprezentacji politycznej – powiedział w środę premier Węgier Viktor Orban.

„W Europie jest bardzo wielu wyborców, którzy nie mają odpowiednio silnej reprezentacji w polityce europejskiej. Wielu z nas nie chce migracji, ale jest dla nas ważna tradycyjna rodzina, nie chcemy wielokulturowości, chcemy ochronić swoje narody, utrzymać naszą tożsamość narodową, nie chcemy żyć w europejskim imperium z centrum w Brukseli, tylko chcielibyśmy nadal żyć w utartych ramach narodowych” – oznajmił Orban w telewizji M1.

„Spróbujemy temu zaradzić jutro, gdy będzie tu polski premier i – jak mam nadzieję – przyszły premier Włoch. Uruchomimy platformę czy proces, w wyniku którego obywatele wierzący w tradycyjne wartości europejskie będą mieć w Europie reprezentację o odpowiedniej wadze” – dodał.

Według Orbana tak myślących wyborców jest w Europie wiele dziesiątek lub nawet setek tysięcy.

Wyraził też przekonanie, że wraz z wystąpieniem Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej „powstała w Europie czysta sytuacja”.

Fidesz wystąpił z EPL 18 marca. Wiceszefowa węgierskiego ugrupowania Katalin Novak uzasadniła ten krok m.in. odmiennymi poglądami na temat migracji oraz zmianą kierunku EPL na lewicowy.

Czwartkowa rozmowa w Budapeszcie Morawieckiego, Orbana i Salviniego ma dotyczyć m.in. funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Rzecznik Orbana Bertalan Havasi oznajmił, że tematem rozmów będzie sojusz polityczny Prawa i Sprawiedliwości, Fideszu oraz Ligi.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − one =