PolskaPremier: najbliższe Święta Wielkanocne spędźmy odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym

Karol Kwiatkowski30 marca, 20213 min

Najbliższe Święta Wielkanocne spędźmy odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym; dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciw Covid-19 mamy dużą szansę, że będą to ostatnie takie święta – ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zaapelował, abyśmy zbliżające się święta spędzili „odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym”.

„Nadchodzący czas symbolizuje zwycięstwo nad śmiercią i nadzieję – a taką nadzieję dają też szczepionki. Dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciw Covid-19 mamy dużą szansę, że będą to ostatnie takie święta” – napisał premier.

Szef KPRM oraz pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział wcześniej we wtorek, że w okolicach godz. 15 odbędzie się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wówczas zostanie przedstawiony nowy harmonogram szczepień oraz zmiany, które zostają wprowadzone do Narodowego Programu Szczepień.

„Będziemy z panem premierem prezentować te zmiany, które spowodują, że system będzie prostszy, bardziej elastyczny, a w konsekwencji będzie można szczepić więcej osób i te szczepienia będą wykonywane szybciej. To wszystko jest konsekwencją tego, że od II kwartału do Polski będzie przyjeżdżało – przynajmniej zgodnie z deklaracjami producentów – o wiele więcej szczepionek” – dodał.

Jak wskazał, jeśli w I kwartale do Polski dotarło nieco ponad 6 mln szczepionek, to – jak mówił – tylko w kwietniu trafi do nas blisko 7 mln. „To kilkakrotne przyspieszenie i również do tego przyspieszenia musimy dostosować nasz system logistyki i organizacji szczepień” – zaznaczył. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 − trzy =