Zaraził się koronawirusem pomimo przyjęcia dwóch dawek szczepionki

Karol Kwiatkowski28 marca, 20213 min

Dyrektor ds. administracyjno-technicznych i rzecznik Pabianickiego Centrum Medycznego zachorował na koronawirusa. Chorobę przechodzi lekko, bo na szczęście niedawno został zaszczepiony dwiema dawkami Pfizera. W podobnej sytuacji znalazło się dotąd kilka osób z zaszczepionego już personelu pabianickiego szpitala – informuje Express Ilustrowany.

Adam Marczak z pabianickiego szpitala zachorował na koronawirusa. Na początku lutego zaszczepił się już drugą dawką szczepionki – Pfizera – czytamy na portalu.

– Przechodzę chorobę jak zwykłą infekcję. Dlatego warto się szczepić. Mam katar i jestem delikatnie osłabiony. Z typowo covidowych objawów straciłem węch i smak – opowiada, cytowany przez Express, Adam Marczak.

Prawdopodobnie zaraził się od jednego z domowników, u którego stwierdzono koronawirusa. Pozytywny wynik testu otrzymał 22 marca. A kiedy testował się 18 marca – wynik był negatywny.

– Pracuję w szpitalu, więc co jakiś czas przechodzę testy. Nie jestem odosobnionym przypadkiem. Wśród zaszczepionych pracowników PCM było kilka osób, które zaraziły się COVID-19, ale wszyscy przeszli to łagodnie, mieli takie objawy jak ja – podkreśla rzecznik.

W Pabianickim Centrum Medycznym zaszczepiło się 60% osób. A tylko samych lekarzy i pielęgniarek ponad 80%. To daje efekty.

– Wiele zaszczepionych osób pracujących z osobami z koronawirusem nie zaraża się – podkreśla Adam Marczak.

Jeszcze jesienią koronawirus dziesiątkował pracowników szpitala. Wiele osób było chorych albo miało kwarantannę. Dzięki szczepieniom sytuacja jest o wiele lepsza.

W szpitalu w Pabianicach tylko w tym tygodniu zaszczepionych zostanie 450 osób. 300 dawek szczepionki AstraZeneca otrzymają osoby do 69 roku życia, zaś 150 dawek Pfizera osoby przewlekle chore oraz starsze roczniki.

Źródło: Express Ilustrowany

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk