Według TVP również Roman Giertych stoi za Sokiem z Buraka

Karol Kwiatkowski27 marca, 20214 min

Nie tylko politycy PO kształtowali treści i przekaz Soku z Buraka. Za politycznymi atakami, jakie ukazywały się na znanej z języka nienawiści i kolportowania nieprawdziwych informacji stronie, stoi też Roman Giertych – donosi tvp.info.

Według telewizji to właśnie były prezes LPR stoi m. in. za „spontaniczną” akcją „spaceru Donalda Tuska” z 2017 r., którą z twórcą i administratorem SzB sam organizował. Portal tvp.info ujawnia zapis rozmów między Romanem Giertychem a Mariuszem Kozakiem-Zagozdą.

Jak wyjaśnia TVP „Sok z Buraka” to jedna z najbardziej popularnych stron z treściami politycznymi w mediach społecznościowych. Przez wiele lat ofiary hejtu i fałszywych informacji, jakie się na niej ukazywały nie były w stanie dojść swoich praw, ponieważ jej twórca i administrator był anonimowy.

Jesienią 2019 r. dziennikarze tygodnika „Sieci”, Marek Pyza i Marcin Wikło ujawnili, że jest nim pracownik Platformy Obywatelskiej, Mariusz Kozak-Zagozda.

Jak wynika z informacji tvp.info nowe światło na aktywność tej strony, kierunki politycznych działań, wybór nazwisk polityków i osób publicznych, jakie stawały się przedmiotem ataków – rzucają zapisy rozmów między Kozakiem a Romanem Giertychem.

Według informacji tvp.info Kozak-Zazgozda z Giertychem spotkali się w 2017 r. w jednej z publicznych toalet w Warszawie, a ich kontakt utrzymywał się co najmniej przez kilka lat. Ich łącznikiem był m. in. „Wojciech” i „Sebastian”. Według naszych informacji chodzi o Wojciecha Wierzejskiego, który prowadził stronę Giertycha na Facebooku oraz Sebastiana Jarguta, który w KRS widnieje jako prezes zarządu GIERTYCH KANCELARIE SP. Z O.O.

To właśnie Roman Giertych, za pomocą Soku z buraka kreował polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa, politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy. Mariusz Kozak-Zagozda pomagał mu w autopromocji politycznej przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r., lansowaniu zaprzyjaźnionych z Giertychem polityków, a nawet organizował dla niego i Donalda Tuska „spacer” byłego premiera do warszawskiej prokuratury.

Treść rozmów do przeczyatnia w tvp.info.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk