PolskaHorban dopuszcza wprowadzenie godziny policyjnej

Karol Kwiatkowski27 marca, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Jeżeli te zalecenia aktualne nie przyniosą skutku i nadal będziemy mieli wzrost zakażeń, to system będzie coraz bardziej niewydolny. Dotyczy to nie tylko osób zakażonych koronawirusem. Wówczas trzeba będzie podejmować bardzo radykalne środki, nawet wprowadzenie godziny policyjnej – mówił w sobotnich „Faktach po Faktach” profesor Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych oraz zastępca dyrektora do spraw medycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

– W sytuacji, kiedy nie ma dostępu do szczepionek pozostają tylko niefarmakologiczne środki – dystans, maseczki, lockdown – mówił w sobotnich „Faktach po Faktach” profesor Andrzej Horban i dodał, że system jeszcze nie jest niewydolny, jest na granicy wydolności. To oznacza, że musimy zacząć bardziej stosować się do zaleceń.

Profesor stwierdził, że: „Epidemie były, są i będą. Większość z nas pamięta epidemie z przeszłości, chociażby epidemie grypy świńskiej. Sposoby walki z epidemiami są już znane. W tym przypadku powstała strategia walki z COVID-19, która mówi, co należy zrobić, by zmniejszyć straty i liczbę zachorowań, i z drugiej strony jak przygotować służbę zdrowia. Przewiduje ona dokładnie scenariusze, co należy zrobić, jeżeli będziemy mieli 10 tysięcy zakażeń, 20 tysięcy i 30 tysięcy”.

Horban mówił też o wpuszczaniu do Polski przyjezdnych z Wielkiej Brytanii na święta: Jedyną możliwością ochrony, by ten wirus do nas nie dotarł, było przeniesienie całej populacji na Tajwan. Czy pan redaktor sobie wyobraża, by zamknąć granice Polski na cztery miesiące? (TVN24)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 + dziewiętnaście =