PolskaZłodziej zgubił nie tylko łup, ale i swój telefon komórkowy

Paweł Skutecki21 marca, 20212 min

Policjanci z Tarnobrzega na Podkarpaciu zatrzymali złodzieje, który w trakcie ucieczki ze sklepu, szarpiąc się z ochroniarzem, zgubił nie tylko swój łup, ale też telefon komórkowy. 36-letni mieszkaniec Kielc będzie teraz odpowiadał przed sądem za kradzież rozbójniczą.

Jak poinformowała w niedzielę podkarpacka policja, do kradzieży doszło w jednym w marketów na terenie Tarnobrzega.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, ustalili, że pracownik ochrony zauważył mężczyznę, który szedł w kierunku wyjścia z towarem, za który nie zapłacił. „Ochroniarz pobiegł za mężczyzną, żeby uniemożliwić mu kradzież. Gdy złapał go za kurtkę, złodziej zaczął zachowywać się agresywnie wobec ochroniarza, szarpał i odpychał go, używając słów wulgarnych” – podała policja w notatce.

Mimo próby zatrzymania złodziejowi udało się uciec ze sklepu. Podczas szarpaniny napastnikowi wypadły jednak skradzione przedmioty, w tym litr alkoholu, zapiekanki i klucz pneumatyczny. Jednak, gdy 36-latek zorientował się, że w czasie szarpaniny zgubił też swój telefon komórkowy wrócił do sklepu, gdzie został zatrzymany.

Wartość przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 250 zł.

Jak podkreśliła policja, sprawca to 36–letni mieszkaniec Kielc, notowany w przeszłości za podobne przestępstwa. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − dwanaście =