Szrot: w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydenta z premierem ws. Nowego Ładu

Magdalena Targańska18 marca, 20213 min

W czwartek po godz. 14 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim dotyczące projektu Nowego Ładu – poinformował PAP szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot.

Jak zaznaczył, jest to już drugie spotkanie prezydenta z szefem rządu dotyczące Nowego Ładu; czwartkowa debata dotyczy w szczególności spraw związanych z rolnictwem – zaznaczył Szrot. Po zakończeniu czwartkowego spotkania Kancelaria Prezydenta wyda komunikat – dodał szef gabinetu prezydenta RP.

W drugiej połowie lutego odbyło się już jedno spotkanie prezydenta z premierem ws. Nowego Ładu. Później prezydencki rzecznik Błażej Spychalski zapowiadał, że będą kolejne.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała w czwartek, że ze względu na sytuację epidemiczną prezentacja Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę, został przełożona. Jak podkreśliła, w obecnej sytuacji dla rządu oraz PiS najważniejsza jest walka z epidemią.

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawiera przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W ostatnią sobotę PiS zaprezentował 10 głównych haseł Nowego Ładu. Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.(PAP)

autor: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Marzena Kozłowska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk