PolskaPremier: wielkie wyzwania wymagają odważnych decyzji, nie boimy się ich podejmować

Magdalena Targańska18 marca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wielkie wyzwania wymagają odważnych decyzji, nie boimy się ich podejmować; szpitale rezerwowe to jedna z takich decyzji, którą podjęliśmy, mając na celu ochronę zdrowia i życia Polaków, bez względu na koszty – oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

„W obliczu wielkich wyzwań trzeba mieć odwagę i stosować narzędzia oraz podejmować decyzje, które w danym momencie są trudne i mogą wydawać się niepotrzebne lub niezrozumiałe dla większości opinii publicznej” – napisał szef rządu we wpisie na Facebooku.

„Szpitale rezerwowe to jedna z takich decyzji, którą podjęliśmy, mając na celu ochronę zdrowia i życia Polaków – bez względu na koszty!” – wskazał premier.

Morawiecki podczas niedawnej wizyty w szpitalu rezerwowym w Lublinie przyznał, iż żałuje, że „nie udało się wyjąć epidemii spoza sporów politycznych, poza nawias sporów politycznych, to na pewno by nam bardzo pomogło w realizacji bardzo wielu zadań”. „Dzisiaj widzimy także, że szpitale rezerwowe, które tak mocno były krytykowane przez opozycję, niektórzy nawet z tego kpili, robili żarty, to było niewłaściwe. Myślę, że dzisiaj wiele osób z tamtej strony powinno dzisiaj uderzyć się w piersi i powiedzieć +przepraszam+” – dodał Morawiecki. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewięć + 9 =