PolskaNowy Ład przegrał z zarazą. W sobotę nie zostanie zaprezentowany

Paweł Skutecki18 marca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie będziemy w sobotę prezentować naszych założeń dotyczących Nowego Ładu. Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy niż przeznaczenie 100 procent czasu rządzących na ratowanie zdrowia i życia ludzi – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

„Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę” – poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, w obecnej sytuacji dla rządu oraz PiS najważniejsza jest walka z epidemią.

„Rząd w tej chwili skupia się na walce z pandemią, gdyż życie i zdrowie Polaków jest najważniejsze” – zapewniła. Czerwińska zapowiedziała, że o nowym terminie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

W czasie czwartkowego briefingu w Krakowie premier potwierdził, że „mimo wcześniejszych zapowiedzi” nie będzie prezentacji założeń Polskiego Nowego Ładu.

„Zdecydowaliśmy, że nie będziemy prezentować naszych założeń dotyczących polskiego Nowego Ładu. Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy, niż ta, żeby 100 procent czasu wszystkich, a w szczególności rządzących – przeznaczyć na ratowanie zdrowia, życia, a do tego – należy również organizacja pracy, punktów szczepień, nadzór i wszystko, co wiąże się z właściwym przygotowaniem procesu leczenia” – powiedział szef rządu. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × 1 =