Polska„Zły minister zdrowia nie będzie jeździł po powiatach i odbierał szpitali”

Paweł Skutecki17 marca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Analizowane są różne warianty reformy szpitalnictwa. Zły minister zdrowia nie będzie jeździł po powiatach i odbierał szpitali – zapewnił w Sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski.

We wtorek Niedzielski przedstawiał w Sejmie informację na temat obecnej sytuacji w służbie zdrowia oraz możliwości udzielania zaplanowanych wcześniej świadczeń zdrowotnych.

Odpowiadając na pytania posłów minister mówił m.in. o reformie systemu opieki zdrowotnej. „Zgadzam się z państwem, że ten system wymaga reform, wymaga zmiany” – dodał. Podkreślał, że analizowane są różne warianty reformy szpitalnictwa. „Ja te warianty przedstawię publicznie, prawdopodobnie na początku kwietnia, ale oczywiście nikt tej reformy nie będzie rozpoczynał w tej sytuacji w jakiej w tej chwili się znajdujemy” – dodał.

„Te warianty, które analizujemy, nie ograniczają się tylko i wyłącznie do tego wariantu, o którym mówicie państwo, czyli do pełnego przejęcia właścicielstwa. Są również inne warianty i wszystkie warianty poddamy debacie publicznej” – poinformował Niedzielski. „Nikogo nie czeka zły minister zdrowia jeżdżący po powiatach i odbierający szpitale. Też chce państwa uspokoić, że nie ma takich zakusów” – dodał.

Mówił także o strategia dla rozwoju opieki zdrowotnej, która została przygotowana na oczekiwania Komisji Europejskiej, która wymaga takiego dokumentu przy podziale unijnych środków. „Mamy spójny dla systemu opieki zdrowotnej i mam nadzieję, że on też będzie chociażby przedmiotem dyskusji na sali plenarnej” – stwierdził.(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden + piętnaście =