PolskaPołożna zakwalifikuje do szczepień. Nowelizacja ustawy

Karol Kwiatkowski17 marca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Sejm przyjął w środę rozwiązanie, aby nie tylko lekarze, ale także przedstawiciele innych zawodów medycznych kwalifikowali do szczepienia przeciw COVID-19. Nowelizacja ustawy trafi teraz do Senatu.

Za przyjęciem nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi głosowało 421 posłów, przeciw było 20, 3 się wstrzymało. Trafi ona teraz pod obrady Senatu.

W świetle przyjętych przepisów na szczepienie przeciw COVID-19, obok lekarzy, kwalifikować będą mogli także przedstawiciele innych zawodów medycznych. Grupa ta będzie ujęta w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Jak doprecyzował we wtorek Paweł Rychlik (PiS), w czasie przedstawiania sprawozdania komisji zdrowia, „chodzi przede wszystkim o dobrze wykształcone polskie pielęgniarki i położne”.

Nowelizacja przedłuża także okres obowiązywania aktualnych wykazów świadczeniodawców zakwalifikowanych do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, tzw. sieci szpitali do końca 2021 r. z przesunięciem terminu kolejnej kwalifikacji na 1 października br.(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × trzy =