PolskaObajtek: moje dochody są udokumentowane, nie ukrywam majątku

Karol Kwiatkowski16 marca, 20213 min

Zostałem sprawdzony z całego życia zawodowego przez CBA i prokuraturę, moje dochody są udokumentowane, nie ukrywam majątku – powiedział we wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Zapowiedział też wejście na drogę sądową w związku z ostatnimi publikacjami medialnymi na jego temat.

Obajtek w Polskim Radiu 24 pytany był o publikowane ostatnio w mediach informacje na temat jego majątku oraz czy były one wcześniej ogólnodostępne.

„Ale oczywiście, to wszystko było dostępne do 2015 roku, nawet było to wszystko jawne” – odpowiedział prezes PKN Orlen.

Podkreślił, że został sprawdzony przez CBA i prokuraturę; jak mówił, kontrola rozpoczęła się w 2011 roku, a zakończyła w 2013. „Prokuratura umorzyła postępowanie i zostałem sprawdzony z całego swojego życia zawodowego do 2013 roku. Wszystkie konta, przelewy, akty notarialne. W związku z tym, to jest jedna wielka nagonka, hucpa, polowanie na człowieka, zaszczucie człowieka i nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek prawdą” – przekonywał szef PKN Orlen.

„Od samego początku, będąc w Orlenie, a jestem już przeszło trzy lata, buduję koncern z sukcesami, zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat około 26 mld. Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk miał 1,7 mld. (…) Przejęliśmy Energę, Ruch, Polska Press. A ta Polska Press to im siedzi taką ością w gardle, można brutalnie powiedzieć, że to jest niesamowite” – stwierdził.

Obajtek wskazywał, że przez ostatnie trzy tygodnie był narażony na ataki i spekulacje. „Bo to tylko i wyłącznie są spekulacje. Ja oczywiście będę kierował to wszystko na drogę sądową” – zapowiedział również.

Podkreślił, że jego dochody są udokumentowane i nie ukrywa majątku. „Ja się tego nie wstydzę, ja go nie ukrywam, księgi wieczyste są jawne” – zaznaczył.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

14 + trzynaście =