ZagranicaWłoska Agencja Leków nie znajduje przyczynowości między szczepionką a zgonami

Paweł Skutecki14 marca, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Włoska Agencja Leków uznała w niedzielę za „nieuzasadniony” alarm w kraju wokół bezpieczeństwa szczepionek przeciw Covid-19 firmy AstraZeneca. W wydanym oświadczeniu Agencja podkreśliła, że „nie udowodniono żadnej przyczynowości” między podaniem preparatu a zgonem kilku osób.

Po tym, gdy we Włoszech zmarły w ostatnich dniach trzy osoby zaszczepione specyfikiem AstraZeneki, Agencja w nocie zaznaczyła, że istnieje jedynie „czasowy związek” między zgonem a podaniem preparatu. Nie ma natomiast związku przyczynowego – dodała.

Krajowa agencja zapewniła, że trwa monitoring farmakologiczny we współpracy z Europejską Agencją Leków, dotyczący możliwych efektów związanych ze szczepieniami.

Włoska Agencja Leków „zapewnia obywateli o bezpieczeństwie szczepionki AstraZeneca” w obecnej kampanii szczepień – głosi komunikat.

Został on wydany w dniu, gdy w Piemoncie na kilka godzin zawieszono podawanie tego preparatu po tym, gdy zmarł tam zaszczepiony 57-letni nauczyciel. Następnie zablokowano jedynie – jak zaznaczono – w celach maksymalnej prewencji serię, z której pochodziła dawka podana tej osobie.

Na Sycylii trwa dochodzenie w sprawie przyczyny śmierci dwóch zaszczepionych mężczyzn: 43-letniego żołnierza i 50-letniego policjanta.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • ( ˇ෴ˇ )

    15 marca, 2021 at 3:48 pm

    Chyba jasne jest, że włoska służba zdrowia to istny wzorzec metra z Sevres! Potrafili masowo zabijać respiratorami, więc chiba wią jak to się robi, Stachu!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwadzieścia + dwa =