PolitykaMorawiecki: Salvini to cenny sojusznik

Miałem okazję odbyć bardzo produktywną rozmowę z Matteo Salvinim, tak ważny partner to cenny sojusznik również na forum unijnym – napisał w piątek na facebooku premier Mateusz Morawiecki.

„Matteo Salvini to doświadczony polityk oraz lider partii Ligi Północnej. Wczoraj miałem okazję odbyć z nim bardzo produktywną rozmowę o relacjach polsko-włoskich” – napisał Morawiecki.

„Wśród tematów poruszanych były kwestie współpracy bilateralnej, europejskich funduszy i oczywiście wspólnej walki z epidemią. Tak ważny partner to cenny sojusznik również na forum unijnym” – dodał.

Wcześniej o rozmowie szefa polskiego rzdu z liderem współrządzącej Włochami Ligi poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

O rozmowie poinformował na Twitterze także Salvini, który po ponad roku w opozycji współtworzy nowy rząd Mario Draghiego. Napisał on, że rozmowa z premierem Morawieckim była „długa i owocna”.

„W centrum dyskusji: współpraca między krajami, dobre wykorzystanie funduszy europejskich, rozwiązania dla kryzysu sanitarnego oraz gospodarczego i przyszłość UE” – ogłosił przywódca Ligi.

Kilka dni wcześniej Salvini ujawnił, że jest w kontakcie z Polakami i Węgrami w sprawie powołania nowej grupy w Parlamencie Europejskim. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • ( ˇ෴ˇ )

    13 marca, 2021 at 2:55 pm

    To cenny sojusznik i dlatego, tak jak Orbana, oleją go i zdradzą za kilka dolarów więcej. I to nawet nie srebrnych! Papierowych!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − 14 =