NOP po szczepionce przeciwko COVID-19, a rak piersi 

Paweł Skutecki4 marca, 202112 min

Lekarze ostrzegają, żeby się nie martwić, kiedy po szczepieniu przeciwko COVID-19 pojawią się symptomy… raka piersi. To tylko NOP. 

Coraz więcej osób doświadcza tego typu mylących niepożądanych odczynów poszczepiennych. Dr Laila Agrawal, onkolog z Norton Cancer Instytute, powiedziała redakcji 13WBKO: „Kilka dni po zaszczepieniu się przeciwko COVID-19 poczułam delikatny guzek pod pachą, to był obrzęk węzła chłonnego”. Jej zdaniem tego typu NOP po szczepionce firmy Moderna dotyka około 11-16 procent osób zaszczepionych. 

„Jeśli planujesz zaszczepić się przeciwko COVID-19, a nie miałaś jeszcze robionej mammografii przesiewowej, to zrób ją jak najszybciej, przed otrzymaniem pierwszej dawki szczepionki. W przeciwnym razie rozsądniej byłoby poczekać kilka tygodni po otrzymaniu drugiej dawki, żeby obrzęki węzłów chłonnych ustąpiły” – tłumaczy doktor Agrawal. Ekspertka z Norton Cancer Instytute zachęca do szczepień nawet te osoby, u których został już zdiagnozowany nowotwór. „Jeśli masz raka piersi po jednej stronie, to dobrym pomysłem jest podanie szczepionki przeciwko COVID-19 po drugiej stronie ciała” – mówi. 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • 4ttt

    6 marca, 2021 at 6:29 pm

    Wow. I to wszystko na podstawie długoterminowych badań klinicznych szczepionki przeciw COVID. Ktoś jednak wynalazł wehikuł czasu…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk