ZagranicaWłosi zakończyli pandemię. Interweniowała policja

Paweł Skutecki28 lutego, 202112 min

Ponad 100 zgromadzeń stwierdziła policja w Rzymie w czasie weekendu – podano w niedzielę po kolejnym słonecznym dniu, gdy tłumy wyległy do centrum, na ulice handlowe i nad morze. Tłok panował też w tradycyjnych miejscach spotkań i spacerów w Mediolanie.

W obu włoskich metropoliach interweniowała policja, zamykając dostęp do najbardziej zatłoczonych rejonów.W ciągu doby, jak ogłosiło MSW, w całym kraju przeprowadzono ponad 100 tysięcy kontroli, a prawie 2 tysiące osób ukarano za złamanie przepisów o walce z pandemią.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że na Covid-19 zmarły następne 192 osoby i potwierdzono 17455 kolejnych zakażeń koronawirusem. Dzień wcześniej było prawie 19 tysięcy przypadków i 280 zgonów. Bilans zmarłych wzrósł do 97699. Od soboty wykonano 257 tysięcy testów. Koronawirusa wykryto dotąd u około 2,9 miliona osób, z których wyleczonych jest 2,4 miliona. Według oficjalnych danych liczbę obecnie zakażonych we Włoszech szacuje się na 422 tysiące.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • Imć

    28 lutego, 2021 at 7:30 pm

    Jak to: „wyleczono”? Przecież na tę psychozę nie ma leków, to dlaczego podajecie, że „wyleczono”? Kto wyleczył? Te proceduralne kukły po studiach medycznych?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa + trzynaście =