ZagranicaWłochy/ Pierwszy spór w nowej koalicji rządowej o możliwe restrykcje podczas Wielkanocy

Magdalena Targańska26 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Możliwe restrykcje przeciwepidemiczne w czasie Wielkanocy we Włoszech są powodem pierwszego sporu w szerokiej koalicji rządu Mario Draghiego – pisze w piątek prasa. Lider prawicowej Ligi Matteo Salvini zaprotestował przeciwko hipotezie dalszych lockdownów w kraju.

Z niedawnej zapowiedzi ministra zdrowia Roberto Speranzy wynika, że nowy dekret rządu być może będzie zawierał dalsze restrykcje, w tym zakaz podróży między regionami w czasie świąt wielkanocnych w związku z nasileniem się nowych wariantów koronawirusa.

Salvini z należącej do koalicji Ligi oświadczył, że nie chce myśleć o następnych tygodniach i miesiącach „zamknięcia i strachu”. Jak stwierdził, sytuacje kryzysowe są lokalne i na takim poziomie należy interweniować. Podkreślił, że przedsiębiorcy wielu branż oraz burmistrzowie miasteczek i miast proszą o otwarcie sektorów, które nie niosą ze sobą ryzyka zakażeń. Zaapelował o „zdrowy rozsądek”.

„Mówienie już dzisiaj o Wielkanocy w zamknięciu w domu nie wydaje mi się wyrazem szacunku dla Włochów” – powiedział Salvini dziennikarzom.

Na te słowa zareagował szef centrolewicowej Partii Demokratycznej Nicola Zingaretti, który odpowiedział: „Salvini w sprawie pandemii niestety dalej się myli i grozi sprowadzeniem kraju na manowce”.

„Brakiem szacunku dla Włochów i przedsiębiorców jest wystawianie ich życia na ryzyko i przedłużanie pandemii w nieskończoność, a zatem i możliwości ożywienia gospodarczego” – ocenił lider centrolewicy.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć + siedemnaście =