PolskaW piątek zmiana pogody: będzie chłodniej i popada praktycznie w całym kraju

Karol Kwiatkowski26 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W piątek czeka nas zmiana pogody. W nocy do Polski wkroczyła zatoka niżowa, co oznacza niższe temperatury, a miejscami przelotne opady deszczu, które wystąpią praktycznie w całym kraju – powiedział PAP Jakub Gawron z IMGW.

W nocy z czwartku na piątek do Polski wkroczyła zatoka niżowa. W piątek ciągu dnia chłodny front atmosferyczny będzie przesuwał z północy kraju. „Mamy zupełną zmianę pogody. Jutro strefa zachmurzenia i strefa opadów związana z frontem będzie stopniowo przemieszczać się na południe” – wyjaśnił w rozmowie z PAP synoptyk z IMGW Jakub Gawron.

Dodał, że opadów nie będzie jedynie na krańcach południowo-wschodnich Polski. „Na pozostałym obszarze kraju miejscami występować będą przelotne opady, a na północnym-wschodzie pod wieczór możliwy jest nawet deszcz ze śniegiem” – powiedział Jakub Gawron.

Chłodne powietrze, które napłynęło do Polski oznacza także niższe temperatury w porównaniu z ostatnimi dniami. „W północnej połowie kraju wyniosą one od 6 do 10 stopni Celsjusza, a w południowej od 10 do 14 stopni” – zaznaczył synoptyk z IMGW.

W całym kraju wiać też będzie umiarkowany i porywisty wiatr. Jego najsilniejsze porywy spodziewane są nad morzem. Tam wiatr osiągnie prędkość do 60 km/h. (PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × pięć =