PolskaPrzykleiła się do drzwi Sejmu, bo… jest przeciwna rozmawianiu „o pierdołach”

Paweł Skutecki25 lutego, 202123 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Aktywistka ekologiczna, która przykleiła sobie w czwartek po południu dłoń do drzwi jednego z budynków sejmowych przy ul. Wiejskiej 1 odmówiła przyjęcia pomocy od strażaków.

„Zablokowaliśmy wejście do Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zgadzamy się na bezczynności posłów i posłanek wobec katastrofy klimatycznej. Nie zgadzamy się na ignorowanie naszych żądań, w tym organizacji panelu obywatelskiego w sprawie powstrzymania katastrofy klimatycznej” – przekazała grupa Extinction Rebellion Polska, która zorganizowała ten protest. Wśród nich jest właśnie dziewczyna, która przykleiła sobie dłoń do szklanych drzwi obrotowych. Na razie odmawia przyjęcia pomocy od strażaków.

„Żyjemy w wyzwaniach świata technologii, a wy rozmawiacie o pierdołach. Ludzie potrzebują wiedzy jak rozmawiać w obliczu katastrofy klimatycznej” – mówił również wcześniej przez megafon jeden z animatorów protestu.

Dodał, że protest jest wyrazem niezgody na lekceważenie przez rządzących spraw ekologii. „Oddajcie nam możliwość decydowania o tych sprawach” – wykrzyczał.

Przed budynkiem około godz. 16 wciąż było kilka osób. Manifestanci mieli z sobą transparenty z nazwą tej grupy. Puszczali także muzykę i śpiewali. Protest zabezpieczała policja.

Do manifestantów zeszła też m.in. posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która powiedziała PAP, że przyszła tutaj, aby upewnić się, że aktywiści i aktywistki są bezpieczni, że nikt nie przeszkadza im w realizowaniu ich obywatelskiego prawa do protestu. „Czuwamy tutaj nad ich bezpieczeństwem” – podkreśliła. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 komentarze

 • Paweł

  25 lutego, 2021 at 8:34 pm

  Jaka szkoda, że nie językiem.

  Odpowiedz

 • ( ˇ෴ˇ )

  26 lutego, 2021 at 12:21 pm

  Pomóżcie kobiecie, przyspawajcie ją do tych drzwi jak tak bardzo tego pragnie… a to naprawdę kobieta a nie jakiś Markot gruby a sprośny, z cyckami?

  Nadal tam stoi? Bo nie widzę bezpośrednich relacji z odklejania…. zasrana, zaszczana…

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

8 + dziewiętnaście =