Przykleiła się do drzwi Sejmu, bo… jest przeciwna rozmawianiu „o pierdołach”

Paweł Skutecki25 lutego, 202123 min

Aktywistka ekologiczna, która przykleiła sobie w czwartek po południu dłoń do drzwi jednego z budynków sejmowych przy ul. Wiejskiej 1 odmówiła przyjęcia pomocy od strażaków.

„Zablokowaliśmy wejście do Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zgadzamy się na bezczynności posłów i posłanek wobec katastrofy klimatycznej. Nie zgadzamy się na ignorowanie naszych żądań, w tym organizacji panelu obywatelskiego w sprawie powstrzymania katastrofy klimatycznej” – przekazała grupa Extinction Rebellion Polska, która zorganizowała ten protest. Wśród nich jest właśnie dziewczyna, która przykleiła sobie dłoń do szklanych drzwi obrotowych. Na razie odmawia przyjęcia pomocy od strażaków.

„Żyjemy w wyzwaniach świata technologii, a wy rozmawiacie o pierdołach. Ludzie potrzebują wiedzy jak rozmawiać w obliczu katastrofy klimatycznej” – mówił również wcześniej przez megafon jeden z animatorów protestu.

Dodał, że protest jest wyrazem niezgody na lekceważenie przez rządzących spraw ekologii. „Oddajcie nam możliwość decydowania o tych sprawach” – wykrzyczał.

Przed budynkiem około godz. 16 wciąż było kilka osób. Manifestanci mieli z sobą transparenty z nazwą tej grupy. Puszczali także muzykę i śpiewali. Protest zabezpieczała policja.

Do manifestantów zeszła też m.in. posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która powiedziała PAP, że przyszła tutaj, aby upewnić się, że aktywiści i aktywistki są bezpieczni, że nikt nie przeszkadza im w realizowaniu ich obywatelskiego prawa do protestu. „Czuwamy tutaj nad ich bezpieczeństwem” – podkreśliła. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • Paweł

  25 lutego, 2021 at 8:34 pm

  Jaka szkoda, że nie językiem.

  Reply

 • ( ˇ෴ˇ )

  26 lutego, 2021 at 12:21 pm

  Pomóżcie kobiecie, przyspawajcie ją do tych drzwi jak tak bardzo tego pragnie… a to naprawdę kobieta a nie jakiś Markot gruby a sprośny, z cyckami?

  Nadal tam stoi? Bo nie widzę bezpośrednich relacji z odklejania…. zasrana, zaszczana…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk