Amnesty International odbiera Aleksiejowi Nawalnemu status „więźnia sumienia”, bo 15 lat temu szydził z migrantów

Karol Kwiatkowski25 lutego, 202112 min

Amnesty International deklaruje, że nadal będzie walczyć o uwolnienie Aleksieja Nawalnego, jednak organizacja przyznała, że jako osoba uwięziona z powodów politycznych używał w przeszłości nacjonalistycznej retoryki i „mowy nienawiści” – donosi Onet.pl.

Amnesty International w komunikacie podaje, że chodzi o wypowiedzi Aleksieja Nawalnego sprzed około 15 lat.

Według organizacji Nawalny na początku swojej działalności politycznej szydził z migrantów z Azji Środkowej i Kaukazu. Porównywał ich do „karaluchów” i zaleciał ich „zgniecenie”. Jako kandydat na mera Moskwy proponował wydalenie ze stolicy Rosji wszystkich nielegalnych imigrantów. Za swoje poglądy został usunięty z partii Jabłoko. Po latach w rozmowie z brytyjskim „Guardianem” nie chciał się od nich odciąć.

„Nawalny jest więziony wyłącznie za śledztwa i kampanie antykorupcyjne, swoją aktywność polityczną i krytykę rządu Putina. Nasze działania mające na celu położenie kresu poważnej niesprawiedliwości wyrządzonej Nawalnemu i wielu innym osobom w Rosji trwają nadal” – podsumowała Amnesty International.

Źródło: Onet.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • ( ˇ෴ˇ )

  25 lutego, 2021 at 6:35 pm

  O qwa, to święty już nie jest święty?

  Pamiętam jakiegoś świętego, którego szczątki chciano przenieść do kaplicy. Po odkopaniu truchła okazało się, że facet po pogrzebaniu go obudził się w trumnie i rozpaczliwie nie chciał iść do krainy wiecznej szczęśliwości, czyli do domu Pana.

  Chciał nie chciał, ktoś kto się wzbrania od spotkania z Bogiem nie może być święty. No i zdjęli mu aureolę :))

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk