Ruszyły zgłoszenia na szczepienia pracowników placówek wsparcia dziennego

Magdalena Targańska23 lutego, 20213 min

Ruszyły zgłoszenia na szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień dla pracowników placówek wsparcia dziennego – poinformowała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Osoby chcące się zaszczepić, powinny zgłosić to szefowi placówki, w której pracują.

Minister Maląg we wtorek poinformowała, że uruchomiono zgłoszenia na szczepienia w ramach pierwszego etapu Narodowego Programu Szczepień dla pracowników placówek wsparcia dziennego. Specjalny formularz rejestracyjny udostępniło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

„Tak jak w przypadku np. pracowników żłobków, tak i pracownicy placówek wsparcia dziennego sami nie muszą się nigdzie rejestrować, wysyłać wiadomości sms czy korzystać z infolinii. Wystarczy, że zgłoszą chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracują. Wójt gminy, burmistrz czy prezydent miasta lub starosta powiatu pozyskuje dane pracowników od pracodawcy, a następnie zgłasza pracowników na szczepienie za pośrednictwem dedykowanego formularza. Ma na to czas do 24 lutego” – powiedziała szefowa MRiPS.

Rejestracji na szczepienia dokonują wyłącznie wójtowie gmin, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie powiatu lub osoby przez nich upoważnione. Szpital węzłowy ustali termin i miejsce szczepienia, a następnie poinformuje o tym pracownika, który zgłosił chęć szczepienia.

„O ile dzieci często przechodzą zakażenie bezobjawowo, nie można powiedzieć tego samego o dorosłych pracownikach, którzy na co dzień mają z nimi styczność. Szczepienie z bardzo dużym prawdopodobieństwem uchroni przed zakażeniem. To poczucie bezpieczeństwa i realna ochrona zdrowia i życia pracowników, ich bliskich, ale także nieznajomych, z którymi stykają się w komunikacji miejskiej czy sklepie. Gorąco zachęcam do szczepień” – dodała minister Maląg.(PAP)

 

autorka: Olga Zakolska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk