GospodarkaGowin: przemysł jest siłą polskiej gospodarki

Magdalena Targańska19 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Przemysł jest siłą polskiej gospodarki; rolą państwa jest wspieranie przedsiębiorczości i najlepszych warunków do rozwoju – przekazał w piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Ważne są dla mnie prace nad polityką przemysłową – dodał.

„Przemysł jest siłą polskiej gospodarki – po wyeliminowaniu czynników o charakterze sezonowym produkcja w styczniu wzrosła o 5,7 proc. r/r. Rolą państwa jest wspieranie przedsiębiorczości i najlepszych warunków do rozwoju. Dlatego tak ważne są dla mnie prace nad polityką przemysłową” – napisał w piątek na Twitterze Gowin.

Główny Urząd Statystyczny podał w czwartek, że produkcja przemysłowa w styczniu 2021 r. wzrosła o 0,9 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 5,1 proc. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo w styczniu wzrosła rdr o 5,7 proc., a mdm wzrosła o 1,7 proc.

Resort rozwoju, pracy i technologii pracuje nad nową polityką przemysłową Polski, której celem ma być wzmocnienie odporności naszej gospodarki na wstrząsy oraz poprawa globalnej konkurencyjności. Chodzi o to, by „dźwignąć się z poziomu kraju o niskich kosztach produkcji i usług do poziomu kraju o wysokich kompetencjach i wysokich standardach jakościowych”. (PAP)

 

autor: Aneta Oksiuta

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiem − osiem =