Afryka/ Kolejne państwo nie chce szczepionek przeciw COVID-19

Karol Kwiatkowski19 lutego, 20212 min

Burundi jest drugim, po Tanzanii, krajem w Afryce, który nie zamierza sprowadzać szczepionek na COVID-19 – informuje Rzeczpospolita.

Minister zdrowia Burundi, Thaddee Ndikumana, oświadczył w rozmowie z dziennikarzami, że prewencja jest ważniejsza od szczepień a jako że „ponad 95 proc. pacjentów (chorych na COVID-19 – red.) wraca do zdrowia, szacujemy, że szczepionki nie będą na razie potrzebne” – informuje Rzeczpospolita.

W styczniu Burundi zamknęło granicę wodną i lądową, aby nie doprowadzić do napływu do kraju osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Dotychczas w Burundi wykryto ok. 1 600 zakażeń koronawirusem – czytamy w dzienniku.

Szczepionek nie chce też sprowadzać sąsiednia Tanzania, której prezydent, John Magufuli twierdził, iż jego kraj z pomocą Boga wygrywał walkę z koronawirusem. Magufuli znajduje się jednak pod rosnącą presją mieszkańców swojego kraju, urzędników i przedstawicieli Afrykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób, by podjąć bardziej zdecydowane działania w walce z epidemią.

Źródło: Rzeczpospolita.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *