ZagranicaWięzienie lepsze niż lockdown?

Paweł Skutecki18 lutego, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Lockdown, który zmusza do pozostawania w domu i spędzania całych dni z tymi samymi ludźmi, dla wielu osób jest trudnym doświadczeniem. Dla pewnego poszukiwanego mężczyzny z południowej Anglii było to na tyle trudne, że postanowił sam się oddać w ręce policji.

Jak poinformowała w czwartek policja z Sussex, na posterunek w Burgess Hill zgłosił się w środę po południu poszukiwany przez nią mężczyzna, mówiąc, że nie może już wytrzymać z ludźmi, z którymi mieszka, i woli wrócić do więzienia, aby zyskać trochę spokoju i ciszy.

„Cisza i spokój! Poszukiwany mężczyzna oddał się wczoraj po południu w ręce naszego zespołu, informując, że wolałby wrócić do więzienia niż spędzić więcej czasu z ludźmi, z którymi mieszka! Aresztowany i w drodze z powrotem do więzienia, aby spędzić trochę czasu w samotności” – napisał na Twitterze inspektor Darren Tayor.

Jak wynika z opublikowanego w październiku badania, 53 proc. pytanych stwierdziło, że czuje złość na innych ludzi, których znają, z powodu ich zachowania w czasie pandemii koronawirusa.

Według badań przeprowadzonych przez King’s College London i Ipsos MORI, prawie jedna czwarta osób kłóciła się z przyjaciółmi lub rodziną w związku z ich postępowaniem w kwestii wprowadzonych restrykcji, przy czym jedna na 12 osób nie rozmawia już z przyjacielem lub krewnym z powodu nieporozumień. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • jakub

    18 lutego, 2021 at 11:05 pm

    kiedy Pfizer zacznie testy szczepionek na wirusologach i politykach?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 − jeden =