Porozumienie nie poprze projektu ustawy o podatku od reklam w proponowanym kształcie

Magdalena Targańska12 lutego, 202113 min

Porozumienie Jarosława Gowina nie widzi możliwości poparcia projektu ustawy o podatku od reklam w zaproponowanym kształcie – czytamy w stanowisku Porozumienia datowanym na piątek. Porozumienie podkreśliło, że popiera wprowadzenie do polskiego systemu prawnego opodatkowania globalnych koncernów medialnych i technologicznych.

„Porozumienie Jarosława Gowina popiera również poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań, które pozwolą na zwiększanie przychodów Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzenie Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Podkreślamy jednak, że należy to robić minimalizując negatywne skutki wzrostu obciążeń dla polskich przedsiębiorców” – czytamy w stanowisku partii, do którego dotarła PAP.

„Niestety, z rozczarowaniem musimy stwierdzić, że konstrukcja zaprezentowana w omawianym projekcie ustawy nie przyniesie w wyżej wymienionych obszarach pożądanych skutków. Co więcej, w naszej ocenie może wywołać dla polskich przedsiębiorców, mediów krajowych oraz obywateli wiele skutków negatywnych” – dodano w stanowisku.

Zdaniem Porozumienia skutkiem projektu byłaby „jeszcze głębsza dyskryminacja mediów krajowych w stosunku do podmiotów globalnych”.

„Stoi to w całkowitej sprzeczności z programem Zjednoczonej Prawicy. Podkreślamy także, że przedstawiony projekt nie został wcześniej skonsultowany z naszą partią” – czytamy w stanowisku.

„W związku z przedstawionymi wyżej argumentami Porozumienie Jarosława Gowina nie widzi możliwości poparcia projektu ustawy w zaproponowanym kształcie. Jednocześnie deklarujemy gotowość przystąpienia do prac nad ustawą, która realnie opodatkuje medialne korporacje technologiczne działające na rynku polskim i unijnym” – dodało Porozumienie. (PAP)

 

autor: Mateusz Roszak

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • zdzicho

    13 lutego, 2021 at 11:39 am

    Z jakiegoś powodu paragraf nieustannie zestawiany jest z młotkiem. Niemal każda notka o sądzie, z sądu, ilustrowana jest młotkiem. A nie wystarczyłby poczciwy nagan?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk