Gowin: można organizować wycieczki i spacery turystyczne powyżej 5 osób

Magdalena Targańska12 lutego, 202112 min

Można organizować wycieczki i spacery turystyczne powyżej 5 osób – wskazał w piątek wicepremier Jarosław Gowin podczas spotkania w mediach społecznościowych z przedsiębiorcami. Dodał, że jest to możliwe z zachowaniem wszelkich zasad epidemicznych.

Na pytanie przewodniczki turystycznej, kiedy nastąpi zwiększenie limitu osób w ramach spacerów i wycieczek turystycznych, szef resortu rozwoju, pracy i technologii – powiedział, że obecnie obowiązujące przepisy nie objęły zakazem takiej działalności, które są przygotowane do gastronomii, czy klubów fitness.

Jak powiedział możliwe jest organizowanie wycieczek i aktywności na świeżym powietrzu w grupach powyżej 5 osób, ale „z zachowaniem wszelkich zasad epidemicznych, łącznie z zachowaniem dystansu społecznego, noszeniem maseczek”.

„W mojej ocenie jest to dopuszczalna forma wypoczynku i nie podpada pod ustawę o zgromadzeniach w utworowy znaczeniu tego słowa” – dodał wicepremier. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • jakub

    12 lutego, 2021 at 2:12 pm

    jak nisko człowiek może upaść?
    ludzie ludziom zorganizowali ten los…to przecież jest jakiś koszmar co się dzieje wokół nas. Dlaczego to się dzieje i nikt nie protestuje?

Leave a Reply

Koszyk