IMGW: w czwartek mróz i opady śniegu w całym kraju

Karol Kwiatkowski11 lutego, 20213 min

Od -12 do -2 st. C – taką temperaturę zapowiadają na czwartek meteorolodzy. Śnieg ma padać w całym kraju. Intensywne opady w pasie od Wybrzeża poprzez centrum kraju do obszarów górskich – powiedział PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

W czwartek rano w Polsce możliwe są oblodzenia na wielu odcinkach dróg. Kierowcy powinni uważać także na błoto pośniegowe.

Zachmurzenia będzie duże – przewidują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. „Jeśli gdzieś wyjdzie słońce, to tylko na Pomorzu” – zaznaczył Walijewski.

W ciągu dnia w czwartek utrzymają się niskie temperatury z ostatnich dni. -12 st. C na Suwalszczyźnie, -11 st. C w Zakopanem i kotlinach górskich. W centrum ma być od -9 do -7 st. C, a na Wybrzeżu -2 st. C.

„Opady śniegu będą występować na większości obszaru kraju” – podał rzecznik IMGW. „W centrum przyrost pokrywy śnieżnej prognozujemy na 10 cm” – przekazał. „Na Wybrzeżu spadnie od 4 do 2 cm śniegu, spore opady też na południu” – dodał.

Wiatr północny i północno-zachodni z bardzo silnymi jego porywami na północy kraju. W górach wiatr nawet do 90 km/h. Możliwe zawieje i zamiecie.

„Nie są to warunki do uprawiania turystyki górskiej. Szlaki są oblodzone. Świeży śnieg spadł na poprzednią pokrywę, już topniejącą. Zatem, rośnie prawdopodobieństwo zejścia lawin” – ostrzegł Walijewski. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *