Fiasko akcji szczepień nauczycieli. Nie zgłosiła się nawet połowa

Paweł Skutecki10 lutego, 202124 min

Środa to trzeci, ostatni dzień zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli. W bazie mamy już zarejestrowanych 265 tys. zgłoszeń z całego kraju – poinformowała rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska. Dodała, że na zgłoszenia resort czeka do końca dnia. W Polsce jest około 600 tysięcy etatów nauczycielskich.  

„Dziś mija trzeci, ostatni dzień zapisów na szczepienia dla nauczycieli, które rozpoczną się w piątek 12 lutego br. Mimo że czekamy nadal na formularze – jeszcze do końca dnia można je nadsyłać, do godziny 23.59 – w bazie mamy już zarejestrowanych 265 tys. zgłoszeń z całego kraju” – poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Chętnych do szczepienia nauczycieli zgłasza dyrektor szkoły, przedszkola lub placówki oświatowej za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej przez formularz zgłoszeniowy. W formularzu, który zawiera wykaz nauczycieli, dyrektor zaznacza imiona i nazwiska chętnych nauczycieli zatrudnionych w szkole lub placówce i dopisuje pracowników niebędących nauczycielami, uprawnionych do zaszczepienia.

Wypełniony formularz danej szkoły, placówki trafia drogą elektroniczną do MEiN. Następnie formularz z listą zgłoszoną do szczepienia jest przekazywany do właściwego szpitala węzłowego. Nazwa szpitala i jego adres każda szkoła miała widoczny w formularzu. W momencie dostarczenia szczepionki, szpital przypisany szkole poinformuje dyrektora szkoły lub placówki, kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie.

Najpierw zastrzyki dostaną nauczyciele pracujący stacjonarnie z dziećmi i młodzieżą: nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych i pedagogiczna kadra kierownicza tych szkół i placówek.

W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach. Tempo szczepień będzie zależało od dostaw szczepionek do Polski.

Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej nauczycielom poniżej 60 lat będzie podawana szczepionka AstryZeneki. Jest podawana w dwóch dawkach. Rada Medyczna zaleca, aby odstęp między dawkami wynosił 28 dni. (PAP) (pas)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • jakub

  10 lutego, 2021 at 6:18 pm

  nikt się nie powinien zgłosić…to hańba dla nauczycieli, poddanie się takiej manipulacji. Wszyscy powinni protestować przeciwko tej hucpie!

  Reply

 • zdzichol@interia.pl

  10 lutego, 2021 at 7:31 pm

  Po szczepieniu przeżywają tylko te najbardziej zjadliwe wirusy. Te nie do zabicia. To one będą zakażać dzieci.

  Póki co w domu opieki po szczepieniu padło 8 osób. Klasyczne OPERACJA SIĘ UDAŁA, PACJENT NE ŻYJE.
  PFIZER MACHT FREI, HAPPY ZUS!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk