PolskaFiasko akcji szczepień nauczycieli. Nie zgłosiła się nawet połowa

Paweł Skutecki10 lutego, 202124 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Środa to trzeci, ostatni dzień zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli. W bazie mamy już zarejestrowanych 265 tys. zgłoszeń z całego kraju – poinformowała rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska. Dodała, że na zgłoszenia resort czeka do końca dnia. W Polsce jest około 600 tysięcy etatów nauczycielskich.  

„Dziś mija trzeci, ostatni dzień zapisów na szczepienia dla nauczycieli, które rozpoczną się w piątek 12 lutego br. Mimo że czekamy nadal na formularze – jeszcze do końca dnia można je nadsyłać, do godziny 23.59 – w bazie mamy już zarejestrowanych 265 tys. zgłoszeń z całego kraju” – poinformowała rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Chętnych do szczepienia nauczycieli zgłasza dyrektor szkoły, przedszkola lub placówki oświatowej za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej przez formularz zgłoszeniowy. W formularzu, który zawiera wykaz nauczycieli, dyrektor zaznacza imiona i nazwiska chętnych nauczycieli zatrudnionych w szkole lub placówce i dopisuje pracowników niebędących nauczycielami, uprawnionych do zaszczepienia.

Wypełniony formularz danej szkoły, placówki trafia drogą elektroniczną do MEiN. Następnie formularz z listą zgłoszoną do szczepienia jest przekazywany do właściwego szpitala węzłowego. Nazwa szpitala i jego adres każda szkoła miała widoczny w formularzu. W momencie dostarczenia szczepionki, szpital przypisany szkole poinformuje dyrektora szkoły lub placówki, kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie.

Najpierw zastrzyki dostaną nauczyciele pracujący stacjonarnie z dziećmi i młodzieżą: nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych i pedagogiczna kadra kierownicza tych szkół i placówek.

W kolejnym etapie do tej grupy dołączą nauczyciele uczący w pozostałych klasach. Tempo szczepień będzie zależało od dostaw szczepionek do Polski.

Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej nauczycielom poniżej 60 lat będzie podawana szczepionka AstryZeneki. Jest podawana w dwóch dawkach. Rada Medyczna zaleca, aby odstęp między dawkami wynosił 28 dni. (PAP) (pas)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 komentarze

 • jakub

  10 lutego, 2021 at 6:18 pm

  nikt się nie powinien zgłosić…to hańba dla nauczycieli, poddanie się takiej manipulacji. Wszyscy powinni protestować przeciwko tej hucpie!

  Odpowiedz

 • zdzichol@interia.pl

  10 lutego, 2021 at 7:31 pm

  Po szczepieniu przeżywają tylko te najbardziej zjadliwe wirusy. Te nie do zabicia. To one będą zakażać dzieci.

  Póki co w domu opieki po szczepieniu padło 8 osób. Klasyczne OPERACJA SIĘ UDAŁA, PACJENT NE ŻYJE.
  PFIZER MACHT FREI, HAPPY ZUS!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × trzy =