Niedzielski: wizyty dzieci i seniorów mają odbywać się w gabinetach lekarskich

Teleporada nie będzie normą w przypadku dzieci do lat 6 i osób powyżej 65. roku życia; wizyty dzieci i seniorów mają odbywać się w gabinetach – zapowiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Teleporada ma być dla nich dopuszczalna m.in. przy przedłużaniu recept.

„System opieki zdrowotnej, wbrew obawom wielu ekspertów, w dobie COVID-19 bardzo szybko przestawił się na teleporady. Mamy wręcz do czynienia z pewnego rodzaju przesunięciem punktu ciężkosci w drugą stronę” – wskazał w rozmowie z PAP minister.

„W oparciu o nasze doświadczenia z czasu epidemii i wskazania ekspertów, zdecydowałem, że teleporada nie będzie dopuszczalna dla dzieci do lat 6 i osób powyżej 65 lat. Wyjątkiem będzie teleporada związana przedłużeniem przyjmowanych leków czy wydaniem zlecenia na wyroby medyczne. Musimy szczególnie chronić dzieci i seniorów” – poinformował szef MZ.

Uzasadnił, że epidemia pokazuje, iż nadużywanie teleporady moze nieść negatywne konsekwencje dla osób starszych i dzieci.

Minister przekazał, że projekt rozporządzenia w tej sprawie jeszcze we wtorek ma trafić do konsultacji. (PAP)

Autorki: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Klaudia Torchała

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    9 lutego, 2021 at 1:25 pm

    „Uzasadnił, że epidemia pokazuje, iż nadużywanie teleporady moze nieść negatywne konsekwencje dla osób starszych i dzieci.” Prorok czy co?
    Przecież rządzący robią z nami co chcą, bez żadnego względu na nasze zdrowie. Liczy się tylk Kasa…nic więcej.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *