ZagranicaTrybunał w Hadze uznał, że ma jurysdykcję do orzekania w sprawie zbrodni wojennych Izraela. Netanjahu: to czysty antysemityzm

Karol Kwiatkowski8 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Po tym, jak Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze (MTS) uznał swoją właściwość do orzekania w sprawie zbrodni wojennych Izreala, premier  Benjamin Netanjahu powiedział: „Sąd utworzony w celu zapobieżenia okrucieństwom, takim jak nazistowski holokaust przeciwko Żydom, jest teraz skierowany do jedynego państwa Żydów”.

Premier Benjamin Netanjahu zaatakował w sobotę Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości za orzeczenie, że ma jurysdykcję do wszczęcia śledztwa w sprawie zbrodni wojennych Izraela, nazywając to śledztwo „czystym antysemityzmem” i przyrzekając, że będzie z nim walczyć.

„Kiedy MTS prowadzi dochodzenie w sprawie fałszywych zbrodni wojennych w Izraelu, jest to czysty antysemityzm” – powiedział Netanjahu.

W piątek w ważnej decyzji izba przygotowawcza MTS ustaliła, że Haga ma jurysdykcję do wszczęcia postępowania karnego przeciwko Izraelowi w sprawie zbrodni wojennych rzekomo popełnionych na Zachodnim Brzegu, w Strefie Gazy i we Wschodniej Jerozolimie.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 × 3 =