PolskaSimon: gwałtowne luzowanie obostrzeń doprowadzi do kompletnej katastrofy

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

– Jeśli mielibyśmy gwałtownie poluzować restrykcje, to doprowadzimy do zupełnej katastrofy – przestrzegał w poniedziałek w programie „Onet Rano.” prof. Krzysztof Simon.

– Nie kierujmy się emocjami, tymi dzikimi wrzaskami tylko bardzo ostrożnie do tego podchodźmy. Ktoś musi wziąć odpowiedzialność za restrykcje i konsekwencje ich zniesienia – ostrzegał Simon.

– Musimy zdawać sobie sprawę z następujących faktów: mamy epidemię, jest ona słabo kontrolowana na świecie, rozpoczęliśmy program szczepień i mamy określone restrykcje w tym kraju. Bardzo dobry efekt lockdownu na wiosnę, potem luzowanie obostrzeń i nieprzestrzeganie pozostawionych restrykcji spowodowało kompletną katastrofę w listopadzie – w „Onet Rano.” przypominał prof. Krzysztof Simon.

– Podjęte wtedy działania jako tako doprowadziły do spowolnienia liczby zakażeń, choć liczba zgonów nadal jest w Polsce bardzo wysoka. To jest 300 do 500 osób – zwraca uwagę profesor.

Źródło: Onet

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • Marcin

  9 lutego, 2021 at 6:49 am

  – Nie kierujmy się emocjami, tymi dzikimi wrzaskami tylko bardzo ostrożnie do tego podchodźmy. Ktoś musi wziąć odpowiedzialność za restrykcje i konsekwencje ich zniesienia – ostrzegał Simon.

  Panie Simon
  Panu już dziękujemy!!!!
  Pan masz za co żyć w przeciwieństwie do właścicieli restauracji i siłowni ,za to straszenie w mediach „nierząd” grubo Panu płaci….A i „Pfizer-y” też chyba Pana pasą.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × 2 =