PolskaJeździł karetką na sygnale i wyłudzał od księży pieniądze na paliwo

Paweł Skutecki8 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Policjanci ze Skoków (woj. wielkopolskie) poszukują oszusta, który podawał się za ratownika medycznego, jeździł karetką na sygnale. Oszust obrał za cel księży; twierdził, że przewozi krew lub chorego i wyciekło mu paliwo – prosił o pieniądze, by zatankować i dojechać do celu.

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w ub. piątek „mężczyzna poruszał się ambulansem na sygnale, a w rozmowie przedstawiał historie – że przewozi krew, albo że przewozi chorego i awarii uległ bak; wyciekło paliwo i musi zatankować za 200–300 złotych, aby dojechać do celu”.

Zieliński podał, że zgłoszenia o oszustwie i próbie oszustwa policja otrzymała od księży i prowadzących kancelarie w parafiach na terenie gmin Skoki, Damasławek i Kłecko. Mężczyzna dwukrotnie zdołał osiągnął cel; po otrzymaniu pieniędzy ślad po nim ginął.

Policja zaapelowała do osób, które w ub. piątek były świadkami działania oszusta w Skokach, Damasławku, bądź Kłecku, lub posiadają informacje, które mogą pomóc policjantom w zatrzymaniu podejrzewanego o kontakt z Komisariatem Policji w Skokach tel. 47 774 63 40. (PAP)

autor: Anna Jowsa

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × dwa =