Jeździł karetką na sygnale i wyłudzał od księży pieniądze na paliwo

Paweł Skutecki8 lutego, 20212 min

Policjanci ze Skoków (woj. wielkopolskie) poszukują oszusta, który podawał się za ratownika medycznego, jeździł karetką na sygnale. Oszust obrał za cel księży; twierdził, że przewozi krew lub chorego i wyciekło mu paliwo – prosił o pieniądze, by zatankować i dojechać do celu.

Jak poinformował w poniedziałek oficer prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w ub. piątek „mężczyzna poruszał się ambulansem na sygnale, a w rozmowie przedstawiał historie – że przewozi krew, albo że przewozi chorego i awarii uległ bak; wyciekło paliwo i musi zatankować za 200–300 złotych, aby dojechać do celu”.

Zieliński podał, że zgłoszenia o oszustwie i próbie oszustwa policja otrzymała od księży i prowadzących kancelarie w parafiach na terenie gmin Skoki, Damasławek i Kłecko. Mężczyzna dwukrotnie zdołał osiągnął cel; po otrzymaniu pieniędzy ślad po nim ginął.

Policja zaapelowała do osób, które w ub. piątek były świadkami działania oszusta w Skokach, Damasławku, bądź Kłecku, lub posiadają informacje, które mogą pomóc policjantom w zatrzymaniu podejrzewanego o kontakt z Komisariatem Policji w Skokach tel. 47 774 63 40. (PAP)

autor: Anna Jowsa

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk