PolitykaFogiel: Platforma pokazała kompletne oderwanie od rzeczywistości

Magdalena Targańska6 lutego, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do sobotniej konferencji liderów PO, ocenił, że Platforma po raz kolejny pokazała „kompletne oderwanie od rzeczywistości”. Nie poruszano tematów istotnych dla Polaków, nie mówiono o szczepieniach, o wyzwaniach gospodarczych – mówił Fogiel.

Liderzy PO: Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaproponowali w sobotę stworzenie „Koalicji 276” (tyle głosów potrzeba w Sejmie do odrzucenia prezydenckiego weta), czyli platformy współpracy formacji opozycyjnych: Koalicji Obywatelskiej, lewicy, PSL i ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W ostrych słowach krytykowali rządy PiS; zaprezentowali też szereg własnych propozycji programowych.

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel wyraził w sobotę rozczarowanie konferencją Budki i Trzaskowskiego. „Jesteśmy może nie zdumieni, bo trudno być zdumionym, jesteśmy rozczarowani, że po raz kolejny Platforma pokazuje kompletne oderwanie od rzeczywistości” – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jego zdaniem, podczas kilkudziesięciominutowej prezentacji liderów PO, nie poruszono tematów istotnych dla Polaków. „Nie poruszano wyzwań związanych z pandemią, nie mówiono o szczepieniach; nie mówiono o wyzwaniach gospodarczych, o pomocy polskim przedsiębiorcom. Jedyne, czym zajmowała się Platforma Obywatelska, to ona sama” – ocenił Fogiel.

„Jakieś projekty, prognozy, w jaki sposób zdobyć większość, żeby zdobyć władzę dla siebie i dla swoich kolegów, jak przełamać prezydenckie weto. To są dzisiaj rzeczy, które interesują Platformą Obywatelską, ale to nie są rzeczy, które interesują Polaków” – przekonywał zastępca rzecznika PiS.

Ironizował też, że powodem organizacji sobotniego eventu jest ruch Szymona Hołowni. „Rozumiem, że temu wydarzeniu Platformy towarzyszył powszechny pewnie w szeregach jej członków okrzyk: +Hołownia ante portas+ i trzeba było zwrócić się do własnego elektoratu z przypomnieniem, że +wciąż jesteśmy+ i z zapewnieniem, że chcemy walczyć o władzę, ale nie wiem czemu wszyscy musieliśmy to oglądać” – powiedział Fogiel. (PAP)

 

autorzy: Marta Rawicz, Jakub Borowski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 + trzynaście =