Premier: restauracje i siłownie pozostają zamknięte

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że restauracje, siłownie i kluby fitness pozostaną nadal zamknięte. „Nie możemy pozwolić sobie na to, by sytuacja się tu pogorszyła, więc jedyna rozsądna strategia to metoda krok po kroku” – zaznaczył.

„Niestety restauracje, siłownie, fitness i część działalności gospodarczych określonych do tej pory w odpowiednich PKD zostaje nadal zamknięta” – powiedział szef rządu na piątkowej konferencji prasowej. „Dopuszczamy teraz wszelką aktywność sportową na terenach otwartych” – dodał.

Podkreślił, że „strategia krok po kroku, to zarazem dobra i nie tak dobra wiadomość”. „Lepsza dla tych oczywiście, którzy mogą częściowo przynajmniej swoją działalność gospodarczą prowadzić, gorsza dla tych, którzy nie mogą tego uczynić” – powiedział premier.

Podkreślił, że rząd stoi „przed takim właśnie dylematem”. „Nie możemy sobie pozwolić na zbyt długie całościowe zamknięcie gospodarki, bo będzie miało to ogromny wpływ na miejsca pracy. Dziś Polska ma jeden z najniższych poziomów bezrobocia. Znowu przyszły najnowsze dane z rynku pracy, one są dobre” – wskazywał Morawiecki.

„Nie możemy pozwolić sobie na to, by sytuacja się tu pogorszyła, więc jedyna rozsądna strategia – krok po kroku” – zaznaczył. (PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • zdzicho

  5 lutego, 2021 at 3:17 pm

  Z logicznego p-tu widzenia dupa.

  Facet uruchamia turystykę, czyli mechanizm przenoszenia Myckovida-19 na duże odległości, zamiast najpierw otworzyć wszystkie lokalne usługi i sprawdzić skutki.

  Reply

  • zdzicho

   5 lutego, 2021 at 3:19 pm

   Wniosek?

   Oni nie mają strategi, to już jest szamotanie pępka z powodu strachu przed społecznym radykalizmem.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk