Nie miał maseczki, ale miał narkotyki. Koledzy też trafili do aresztu

Paweł Skutecki5 lutego, 20212 min

Małopolscy policjanci dzięki kontroli mężczyzny, który nie miał maseczki, odkryli u niego narkotyki. Dalsze dochodzenie pozwoliło dotrzeć do jego dwóch kompanów – jeden odpowie za przestępstwa narkotykowe, drugi był poszukiwany listem gończym.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował w piątek, że policyjny patrol podczas sprawdzania parku miejskiego w Skawinie zauważył mężczyznę bez maseczki na twarzy. Po zwróceniu uwagi 44-letni mieszkaniec Skawiny natychmiast ją założył, ale zainteresowanie policjantów wzbudziło jego nerwowe zachowanie. Po przeszukaniu okazało się, że miał przy sobie metaamfetaminę – mężczyzna został zatrzymany za posiadanie narkotyków.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że narkotyki pochodziły od 27-letniego mieszkańca Skawiny, który został zatrzymany w swoim mieszkaniu pod zarzutem posiadania i udzielania środków odurzających. Znaleziono przy nim 9,5 grama metaamfetaminy.

W mieszkaniu przebywał też kolejny mężczyzna. Po sprawdzeniu jego tożsamości w policyjnych systemach okazało się, że 58-latek jest poszukiwany listem gończym do odbycia trzymiesięcznego aresztu za niepłacenie alimentów. On także został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk