Gliński: od 12 lutego otwieramy kina, teatry, filharmonie, także stoki narciarskie i baseny

Karol Kwiatkowski5 lutego, 20212 min

Od 12 lutego otwieramy warunkowo na dwa tygodnie w reżimie sanitarnym kina, teatry, filharmonie, opery – zapowiedział w piątek wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński. Dodał też, że otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe, m.in. stoki narciarskie i baseny.

„Jeżeli chodzi o kulturę, otwieramy od 12 lutego warunkowo na dwa tygodnie w reżimie sanitarnym kina, teatry, filharmonie, opery przy warunku podstawowym – wypełnienie do 50 proc. widowni, maseczki, brak konsumpcji” – powiedział Gliński podczas konferencji prasowej z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.

Wicepremier Gliński zapowiedział też otwarcie niektórych obiektów sportowych. „Otwieramy sport na zewnątrz, a więc boiska zewnętrzne, korty będą mogły być otwarte, sport amatorski na świeżym powietrzu, stoki narciarskie i baseny” – wymienił.

„Decydujemy się na otwarcie basenów, ponieważ tam sytuacja z ewentualnym zagrożeniem wirusem jest mniej ryzykowna – choć oczywiście jest to ryzyko – niż w innych zamkniętych miejscach, gdzie uprawiany jest sport” – dodał Gliński, apelując też o odpowiedzialność. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk