[SONDAŻ] Protesty kobiet nie szkodzą PiS

Karol Kwiatkowski4 lutego, 20213 min

Protesty kobiet nie szkodzą PiS – pisze w czwartek „Super Express” i przedstawia dane sondażowe, z których wynika, że obecnie PiS może liczyć na 41,42 proc. głosów poparcia, a KO na 23,21 proc. Za nimi plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 15,25 proc.

W sondażu przeprowadzonym przez Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” próg wyborczy przekracza jeszcze Nowa Lewica (SLD, Wiosna, Razem) – 9,73 proc. głosów poparcia oraz Konfederacja – 5,64 proc. PSL jest pod progiem i uzyskuje 3,59 proc. głosów.

„Tysiące kobiet w całej Polsce buntują się na ulicach polskich miast przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. I kiedy mogłoby się wydawać, że PiS na tym straci, poparcie dla tej partii utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie” – konkluduje te wyniki „SE”.

„Dla większości Polaków priorytetem nie jest temat aborcji, ale skutki pandemii koronawirusa i miejsca pracy” – ocenia cytowany przez tabloid prof. Kazimierz Kik, politolog.

„Być może umiarkowanych wyborców zraził wulgarny radykalizm liderek Strajku Kobiet. Polacy nie lubią chamstwa w polityce. A po drugie dla większości Polaków pandemia i jej skutki są dziś najważniejsze – komentuje inny politolog prof. Antoni Dudek z UKSW.

Prof. Kazimierz Kik w rozmowie z „SE” dodaje: „PiS trzyma się wciąż mocno, bo zapewnia względną równowagę, jeśli chodzi o walkę z pandemią. Jeśli partia rządząca poradzi sobie ze szczepionkami, to sądzę, że jeszcze bardziej umocni się w sondażach”.

Badanie zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2021 roku na próbie 1081 dorosłych Polaków – podaje „SE”.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk