Prezydent: wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja nie wygląda źle

Wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle – ocenił prezydent Andrzej Duda, otwierając w środę w Pałacu Prezydenckim, poświęcone pandemii i jej wpływowi na gospodarkę, spotkanie Rady Przedsiębiorczości.

„Problemów jest bardzo wiele, bo i skala problemu, jakim jest pandemia koronawirusa i jej wpływ na gospodarkę jest gigantyczna i jest to olbrzymie wyzwanie” – ocenił Duda. Zaznaczył jednocześnie z „satysfakcją”, że nawet pomimo pewnych potknięć generalnie wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle. „Na tle innych krajów poradziliśmy sobie” – dodał.

Zdaniem prezydenta, od strony zdrowotnej sytuacja „nie jest zła”, udało się nie ulec trzeciej fali zachorowań, także dzięki wprowadzeniu i utrzymaniu obostrzeń.

„Ale cały czas musimy szukać nowych rozwiązań, dobrych rozwiązań, a dziś największym wyzwaniem jest znalezienie takich, które pomogą przetrwać polskim firmom i przedsiębiorcom, a następnie najszybciej jak to będzie możliwe wrócić z powrotem na drogę jak najbardziej dynamicznego rozwoju” – mówił Andrzej Duda. Jak zaznaczył, chciałby, żeby właśnie o tym rozmawiać podczas spotkania.

Podkreślał, że rozmowy takie świadczą również o tym, że biznes także bierze odpowiedzialność w swoje ręce i jest gotowy „wspierać od strony intelektualnej prace rządu”.

Jak dodał, zmagający się z pandemią rząd „ma pełną świadomość, że dla naszej gospodarki i kraju jest to być albo nie być”. „Albo zastosujemy dobre, mądre, optymalne rozwiązania i przejdziemy przez pandemię, żebyśmy dalej mogli się rozwijać, albo pandemia i kryzys cofną nas rozwojowo” – stwierdził Duda.

„To jest wielka odpowiedzialność i cieszę się, że państwo, przedstawiając tutaj swoje propozycje, tą odpowiedzialność wspólnie z przedstawicielami władzy wykonawczej, w szczególności rządu – podjąć” – mówił prezydent. Andrzej Duda podkreślał, że stara się słuchać głosów, które różnymi sposobami docierają do Pałacu Prezydenckiego. Jak zaznaczył, środowe spotkanie jest efektem właśnie takiego głosu – pisma od szefa BCC Marka Goliszewskiego z prośbą o umożliwienie Radzie Przedsiębiorczości przedstawienia swoich uwag co do środków zaradczych, podejmowanych w związku z kryzysem. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Marcin

  4 lutego, 2021 at 6:52 am

  „Wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle – ocenił prezydent Andrzej Duda”

  Siedzi barani łeb „pod żyrandolem” i o bożym świecie nie wie…
  W Warszawie gdzie było roboty mnóstwo bezrobocie wzrosło o 40% w stosunku do 2019r.
  Wyalienowany dupek z długopisem.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk