PolitykaPremier chce „krzewić wolność” także podczas kolejnych kadencji

Paweł Skutecki3 lutego, 202113 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Jest szansa nie na jedną, a kolejne kadencje, ale trzeba wsłuchać się w tony i problemy, które płyną do nas od społeczeństwa – ocenił w czwartek w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki pytany o ewentualne zmiany w rządzie, przypomniał, że rekonstrukcja miała miejsce po wyborach – latem zeszłego roku.

„Nie chciałbym za szybko wracać do tego, ale przy założeniu, że oczywiście każdy z nas podlega ocenom, bo to jest normalne i do tego każdy z nas się przyzwyczaił” – mówił szef rządu.

Pytany, czy dostrzega szansę na wygranie przez Zjednoczoną Prawicę kolejnych wyborów, odparł, że jest szansa także na kolejne kadencje. „Uważam, że jest szansa nie tylko na jedną kadencję, ale na kolejne. Przy czym trzeba oczywiście wsłuchać się w tony, w problemy, które płyną do nas od społeczeństwa” – ocenił. „Będziemy wsłuchiwać się w głosy, potrzeby, preferencje, obawy społeczne. Będziemy starali się je w najlepszy sposób zaadresować” – dodał.

Szef rządu stwierdził, że jego obóz polityczny broni „wartości, tradycji, kultury polskiej”, ale będzie reagować na zmiany i wyzwania XXI wieku.

„To nie jest Polska XIX- lub XX-wieczna. W XXI wieku musimy odpowiedzieć na wyzwania XXI wieku. Chcemy kultywować, krzewić wolność po to, żeby była swoboda podejmowana nowych wyzwań, eksperymentowania i my to doskonale rozumiemy” – przekonywał Morawiecki.

Pytany o obecne poparcie w sondażach odparł, że podchodzi do nich „z dystansem”, a aktualne wyniki – jego zdaniem – wskazują na „zmęczenie” społeczeństwa pandemią. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • zdzicho

    3 lutego, 2021 at 8:44 pm

    Jesteś żydem i wszelkie podejmowane przez wasz warszawski JUDENRAT decyzje są wyłącznie antypolskie i działają na rzecz żydów.

    Wszystkie!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × jeden =