USA/ Eksperci doradzają noszenie potrójnych masek

Karol Kwiatkowski31 stycznia, 202122 min

Amerykański portal Summit.news podaje w środę, powołując się na telewizję CNBC, że eksperci doradzają noszenie potrójnych masek, lub masek trójwarstwowych, by lepiej chronić siebie i swe otoczenie przed zakażeniem koronawirusem.

Cytując badaczy z politechniki Virginia Tech spikerka CNBC Contessa Brewer zasugerowała, że należy rozważyć noszenie trzech masek lub dodanie dodatkowych warstw do zwykłej maseczki – podaje Summit.news.

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny nowego amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, poinformował niedawno, że podwójna maska może stanowić lepsza ochronę niż pojedyncza.

Brewer powiedziała, że według ekspertów z Virginia Tech podwójna maska chroni przed infekcją o 50 do 75 proc. lepiej i dodała „trzywarstwowa maska może blokować do 90 proc. cząsteczek (patogenu)” – cytuje portal.

Autor tekstu na Summit.news pisze: „Pojawia się ponownie pytanie; jeśli nawet noszenie trzech masek nie dostarcza 100 proc. ochrony przeciw Covid, to po co w ogóle nosić jedną maskę?”.

SAMA Sieć CNBC przypomniała już w niedzielę, że amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) jak dotąd nie zarekomendowało noszenia podwójnych maseczek. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • jakub

  31 stycznia, 2021 at 9:54 am

  to po co w ogole nosic jedną maskę? szmatę? szalik? chustę?
  żeby lepiej wystraszyć innych!!!!

  Reply

 • zdzicho

  31 stycznia, 2021 at 10:45 pm

  Właśnie żółtki odkryły, że najbardziej zjadliwe corony są w dupie, to tzw. colony, racjonalne więc będzie noszenie atestowanych przez UE pieluchomajtek firmy Proctor ung Gluteman.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *