Polityka[SONDAŻ] Polacy oceniają szanse Trzaskowskiego na budowę opozycji

Magdalena Targańska31 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Według 40 proc. badanych prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zawodzi pokładane w nim nadzieje na zbudowanie skutecznej opozycji dla PiS; 19 proc. sądzi, że polityk ten dobrze wykorzystuje potencjał z wyborów prezydenckich – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

„Pół roku po przegranych wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, zaledwie co piąty badanych uważa, że były kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej dobrze wykorzystuje pokładane w nim nadzieje” – podaje w niedzielę portal.

W sondażu badani mieli wskazać, z którym stwierdzeniem na temat Rafała Trzaskowskiego zgadzają się bardziej? Jak wynika z badania, 40 proc. ankietowanych oceniło, że Trzaskowski „zawodzi pokładane w nim nadzieje na zbudowanie skutecznej opozycji dla PiS”. Według 19 proc. prezydent Warszawy „dobrze wykorzystuje potencjał polityczny z wyborów prezydenckich”. Z kolei 41 proc. badanych wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

„Na polityczny dorobek Rafała Trzaskowskiego z ostatnich miesięcy pozytywnie patrzą wyborcy Koalicji Obywatelskiej; zadowolonych jest 50 proc. Przeciwnego zdania są wyborcy Zjednoczonej Prawicy – tu aż 61 proc. uważa, że Trzaskowski nie wykorzystał swojej szansy” – wskazał portal.

(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × trzy =