ZagranicaPentagon wstrzymuje szczepienia więźniów Guantanamo

Karol Kwiatkowski31 stycznia, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Pentagon tymczasowo wstrzymuje plan szczepień od koronawirusa 40 więźniów w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo – poinformował w sobotę rzecznik prasowy Pentagonu John Kirby: „Żaden z więźniów Guantanamo nie został zaszczepiony. Wstrzymujemy plan.”

Ogłoszony przez Pentagon zamiar szczepienia osadzonych w specjalnym więzieniu w bazie Guantanamo , w tym pięciu oskarżonych o udział w zamachach z 11 września 2001, oburzył niektórych republikanów.

Plan spotkał się z krytyką po tym, gdy The New York Times poinformował, że szczepienia więźniów rozpoczną się w najbliższych dniach. Zastępca lidera Republikanów w Izbie Reprezentantów Stephen Scalis uznał plan za „oburzający”, ponieważ terroryści otrzymaliby szczepionkę wcześniej niż wielu starszych Amerykanów i weteranów.

Rzecznik prasowy Pentagonu, John Kirby, powiedział w sobotę, że Departament Obrony „wstrzyma” plan szczepień osób przetrzymywanych w Guantanamo, i najpierw dokona przeglądu środków ochrony pracujących tam żołnierzy. „Pozostajemy wierni naszym obowiązkom zapewnienia bezpieczeństwa naszym żołnierzom”- powiedział Kirby. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • zdzicho

    31 stycznia, 2021 at 10:44 pm

    Obecni 'republikanie' to już drugie pokolenie Amis szprycowanych związkami aluminium o nazwie „szczepionka”. Aluminium upośledza zdolność logicznego myślenia i pamięć.

    Azjatycki stypendysta na amerykańskim uniwersytecie to półbóg i geniusz w porównaniu z miejscową resztą, zwłaszcza z tą czarną resztą.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × pięć =