Błaszczak dla „SE”: Obowiązkiem żołnierzy jest się zaszczepić

Karol Kwiatkowski30 stycznia, 202142 min

Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19 – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla sobotniego „Superexpressu”.

Mariusz Błaszczak pytany przez „SE” o pismo MON, w którym resort miał namawiać do zaszczepienia się w I grupie. Według informacji medialnych, ci którzy tego nie będą chcieli zrobić, mają zapomnieć m.in. o awansach.

„Tu nic się nie zmieniło. Od początku sprawa była jednoznaczna. Żołnierzy obowiązują dokładnie takie same zasady, jak wszystkich obywateli. Wliczając w to oczekiwanie na swoją kolejkę oraz zasadę dobrowolności. Inną sprawą jest etos służby. Stawia on przed żołnierzami szczególne obowiązki wobec kraju i narodu” – mówił szef MON.

Jak dodał, żołnierz powinien na pierwszym miejscu stawiać interes ojczyzny i współobywateli. „Dlatego gotowość do przyjęcia szczepionki wydaje się tu naturalnym wyborem. Od lat szczepienie przed wyjazdem na misje jest standardowym działaniem w Siłach Zbrojnych RP i wymóg ten będzie dotyczył także szczepienia przeciw COVID-19” – powiedział Błaszczak.

Minister dopytywany, czy sam się zaszczepi, odpowiedział: „Oczywiście i namawiam każdego do tego samego”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

4 comments

 • Misiek

  30 stycznia, 2021 at 11:59 am

  to się zaszczep chłopie 3 razy i popraw w niedzielę, a potem narzucaj swoje kalafiorowe myśli innym.

  Reply

 • andrew

  30 stycznia, 2021 at 2:06 pm

  Twoim obowiązkiem jest nie gadać głupot

  Reply

 • zdzicho

  30 stycznia, 2021 at 3:06 pm

  „Wyszczepieni – historie ludzi” (https://www.cda.pl/video/51470287a) jasno pokazuje, że dzieci „wyszczepione” i kolejne ich pokolenia, to ociężałe półdebile masakrowane przez kolejne choroby, które dzieciom niezaszczepionym najczęściej w ogóle się nie zdarzają. Dzieci niezaszczepione są inteligentne i sprawne umysłowo. Potwierdza tę tezę obserwacja „Azioamerykanów”, którzy szczepieni jak pozostała populacja, są równie debilni. Natomiast studenci z Azji na stypendiach w amerykańskich uniwersytetach biją Amis na głowę pod względem błyskotliwości umysłowej. A dystans pomiędzy Azioamerykanami a Afroamerykanami jest niemal jak pomiędzy innymi gatunkami stworzeń.

  Być może także stąd bierze się przewaga Azio nad Afro, że uniwerki w USA mają poziom nauczania dostosowany do możliwości czarnych, co żółtki pokonują z palcem w ..pie.

  Reply

 • paker

  30 stycznia, 2021 at 9:42 pm

  Sto lat temu zrobili fałszywą pandemie grypy hiszpanki, która nie była ani grypą, ani nie miała nic wspólnego z Hiszpanią. Wywołali ją przymusowo szczepiąc wojsko i zamordowali w ten sposób 20 milionów żołnierzy, po czy ogłosili, że grasuje straszna zaraza i trzeba przymusem szczepić cywili. Ogółem zamordowali szczepionkami od 50 do 100 milionów ludzi. Ginęli wyłącznie szczepieni. Teraz mają nadzieję ten wynik powtórzyć w ramach projektu COVID gdzie co czwarty dorosły europejczyk ma umrzeć w ciągu pięciu lat.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk