[FILM] Strajk Kobiet/ Aktywistka w wulgarnych słowach o Kai Godek

Karol Kwiatkowski28 stycznia, 20212 min

Przewodnicząca zarządu Lambda Szczecin Monika Tichy na proteście w ramach Strajku Kobiet w Szczecinie wyrażała się w wulgarny sposób o aktywistce antyaborcyjnej Kai Godek.

O sprawie poinformował na swoim Facebooku w czwartek szczeciński radny i prezes Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim Dariusz Matecki. Udostępnił film ze środowego protestu w ramach Strajku Kobiet pod siedzibą PiS w Szczecinie.

„Pani Godek ty szmato jedna co tak się pięknie fotografujesz ze swoim niepełnosprawnym synem, którego pewnie z mężowskiej pensji jesteś w stanie utrzymać” – mówi na filmie Tichy. „Powiedz co zrobiłaś dla tysięcy niepełnosprawnych dzieci w Polsce. Nic nie zrobiłaś, więc wy…laj k…o” – dodała. Na co manifestanci odpowiedzieli „J…ć Godek”.

Matecki poinformował także, że Tichy to „panelistka u Pana RPO Bodnara. Autorka tekstu +Życie to brak nienawiści+.”

„Aktywistka, feministka, motocyklistka, sojuszniczka osób LGBT+” – można przeczytać o Tichy na stronach internetowych RPO. „Do 2015 roku działała głównie dla rozwoju sportów motocyklowych, ale od ostatnich wyborów parlamentarnych angażuje się przede wszystkim na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, praw kobiet i mniejszości” – napisano.(PAP)

autor: Kacper Reszczyński

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk