Terlecki przed spotkaniem z opozycją w KPRM: mam nadzieję, że choć raz dojdzie do merytorycznej dyskusji

Magdalena Targańska26 stycznia, 20213 min

Mam nadzieję, że choć raz dojdzie do merytorycznej dyskusji, do prezentacji pomysłów opozycji, dotąd mieliśmy raczej do czynienia z narzekaniem, na zasadzie „nie bo nie, wszystko nam się nie podoba” – powiedział przed spotkaniem w KPRM ws. programu szczepień szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

We wtorek po godz. 9 premier Mateusz Morawiecki ma spotkać się z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Narodowego Programu Szczepień. Wszystkie klub zapowiedziały obecność.

Terlecki na porannej konferencji prasowej w Sejmie przekazał, że na spotkanie uda się razem z szefem sejmowej komisji zdrowia Tomaszem Latosem (PiS).

„Idziemy na spotkanie z opozycją, której kluby zapowiedziały udział w tym spotkaniu, mamy nadzieję, że choć raz dojdzie do merytorycznej dyskusji, do prezentacji jakiś pomysłów czy postulatów opozycji, bo jak dotąd to mamy raczej (do czynienia) z takim narzekaniem, na zasadzie +nie bo nie, wszystko nam się nie podoba+” – mówił Terlecki.

Według niego, „najwyższy czas, żeby opozycja poważnie zaczęła podchodzić do sytuacji, która jest dobra, ale jak wiemy wszyscy są też i takie prognozy, że może nam grozić kolejna fala pandemii”.

Wyraził nadzieję, że utrzyma się trend spadku liczby zakażeń z ostatnich dni, a producenci szczepionki – zgodne z zapowiedziami – na nowo ruszą z dostawami w pełnym zakresie, co z kolei pozwoli szczepić więcej osób.

Przed spotkaniem w KRPM Terlecki powiedział PAP, że optymistyczne jest to, że opozycyjne kluby parlamentarne prawdopodobnie wezmą udział w spotkaniu u premiera. Dodał, że sejmowa komisja zdrowia zbierze się w najbliższym czasie, więc „też będzie okazja do rzeczowej rozmowy”. „Miejmy nadzieję, że rzeczowej a nie demagogicznej jak zwykle” – dodał Terlecki. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk