Śmierć. Pierwszy taki NOP po szczepionce przeciwko COVID-19 oficjalnie zgłoszony w Polsce

Paweł Skutecki24 stycznia, 202112 min

Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana COVID-19; czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza – powiedział PAP rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany o zgon mężczyzny z Oleśnicy, który został ujęty w rządowym raporcie dot. niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne publikowane są bieżące raporty dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Oficjalna definicja NOP mówi, że jest to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

W najnowszym raporcie NOP z 23 stycznia znalazła się informacja, że 20 stycznia w Oleśnicy odnotowano zgon mężczyzny. W opisie tej informacji wskazano, że pacjent miał: „gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię, trzy razy wzywano ZRM (Zespół Ratownictwa Medycznego – PAP)”. Zaznaczono, że pacjenta nie hospitalizowano, nastąpiło zatrzymanie krążenia, a w konsekwencji zgon.

„Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana Covidem-19” – powiedział PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odnosząc się do tej sprawy. „Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia” – wyjaśnił. Podkreślił jednocześnie, że pacjent był osobą „bardzo schorowaną”. „Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza” – zaznaczył rzecznik. (PAP)

Autorka: Daria Kania

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • zdzicho

    24 stycznia, 2021 at 7:59 pm

    No pewnie, że to nie covid go zabił, bo na grypkę nie pada się w trybie „szlag go trafił”. Po prostu medycy zabili gościa żydoskim pacaneum*!

    PFIZER MACHT FREI !

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk