Dr Grzesiowski o kolejkach w sklepach: Medycy bez kolejki!

Karol Kwiatkowski23 stycznia, 202124 min

Dr Paweł Grzesiowski domaga się przywileju zakupów bez kolejki dla lekarzy. Pogląd ten wyraził w mediach społecznościowych. Reakcje są bardzo różne.

„Kilka osób czeka do kasy w markecie. Przeciska się młody mężczyzna bez kolejki. Półgębkiem przeprasza. Kolejka wściekła, taki młody i tak mu się śpieszy Na pytanie czemu nie może poczekać, odpowiada szeptem…pracuję w szpitalu…covidowym. To nie wstyd, Medycy bez kolejki!” – napisał dr Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog. 

Reakcje komentujących są rozmaite od słów poparcia do nagany i zdziwienia. Lekarz z Bydgoszczy Bartosz Fiałek napisał, że raz skorzystał, ale nie spotkał się ze zrozumieniem społecznym.

Odpisał mu inny lekarz: „A dlaczego ma być zrozumienie?Pracuję w szpitalu 36 lat,a do głowy by mi nie przyszło,że należą mi się jakieś przywileje w kolejce.”

Niektórzy napisali lekko sarkastyczne komentarze.

Karate mistrz napisał: „Po co ta fałszywa skromność panie doktorze? Od razu po całości lećmy: medycy bez kolejki, bez odpowiedzialności karnej i bez podatku dochodowego.”

Piotr Pastuszak, zasłużony krwiodawca napisał: „Zastanawiam się dlaczego ma być uprzywilejowany? Czy matka śpiesząca się do małego dziecka po całym dniu pracy jest mniej ważna? Jestem zasłużonym honorowym krwiodawcą uprawnionym np. do obsługiwania w aptece bez kolejki. Nigdy z tego nie skorzystałem od 20 lat.”

Padła też propozycja „godzin dla medyków”. Były też wpisy wulgarne i niekulturalne, których nie będziemy przytaczać.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Horban

  23 stycznia, 2021 at 10:38 pm

  Lekarze nie powinni być w ogóle obslugiwani w sklepach.

  Reply

 • tomek

  28 stycznia, 2021 at 2:01 pm

  Tak bez kolejki do teleporady w sklepie spozywczym.Was sie nie powinno wcale do sklepow wpuszczac.Przez telefon zalatwiajcie zakupy tak jak przez telefon leczycie.Sprzedawczyki

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk