Abp Skworc: szczepienie to sprawa poczucia odpowiedzialności za siebie i za bliźnich

Karol Kwiatkowski23 stycznia, 202132 min

Metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc zachęca do szczepienia się przeciwko Covid-19 i oświadczył, że sam przyjmie szczepionkę, kiedy przyjdzie jego kolej. „To kwestia poczucia odpowiedzialności za siebie innych” – podkreślił.

„Etyczne wątpliwości co do szczepionki rozwiązują dokumenty Stolicy Apostolskiej, watykańska Kongregacja Nauki Wiary, a także Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP. Szczepienie to sprawa poczucia odpowiedzialności za siebie i za bliźnich. Z tego poczucia odpowiedzialności wynika powinność skorzystania z tej metody walki z pandemią” – powiedział abp Skworc w wywiadzie dla diecezjalnego Radia eM.

„Zachęcam do szczepień, i to nie tylko słowem. Kiedy przyjdzie moja kolej, także skorzystam ze szczepionki, z tej formy pomocy, abyśmy jak najszybciej przezwyciężyli to zagrożenie, jakim jest pandemia. Wszyscy tęsknimy za normalnością, dlatego szczepieniom mówimy tak!” – podkreślił hierarcha.(PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • jakub

  23 stycznia, 2021 at 3:26 pm

  Mengele nie moze uwierzyć że to się dzieje naprawdę. Dlaczego nie urodziłęm się 80 lat później? myśli….byłbym noszony na rękach..a tak umarłem w niesławie.

  Reply

 • Imć

  23 stycznia, 2021 at 6:47 pm

  Przewodniczący konferencji episkopatu Śląska zabrał głos. Bóg zapłać.

  Reply

 • Horban

  23 stycznia, 2021 at 10:36 pm

  Rece opadają…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk