USA/ Amazon oferuje rządowi pomoc przy masowych szczepieniach

Karol Kwiatkowski22 stycznia, 20212 min

Amazon przedstawił prezydentowi Joe Bidenowi ofertę pomocy w dystrybucji szczepionek Covid-19, co mogłoby przyspieszyć federalne wysiłki w walce z pandemią.

Dave Clark, dyrektor generalny firmy Amazon i jeden z najwyższych rangą kierowników firmy, wysłał list w środę do prezydenta Joe Bidena wkrótce po złożeniu przez niego przysięgi.

„Kiedy zaczynasz swoją pracę, wyprowadzając kraj z kryzysu COVID-19, Amazon jest gotowy pomóc Ci w osiągnięciu celu, jakim jest zaszczepienie 100 milionów Amerykanów w ciągu pierwszych 100 dni Twojej administracji” – napisał w swoim liście, który opublikowała NBC News.

„Jesteśmy gotowi wykorzystać nasze możliwości operacyjne, informatyczne i komunikacyjne oraz wiedzę fachową, aby pomóc Twojej administracji w wysiłkach związanych ze szczepieniami” – napisał Clark. „Nasze możliwości pozwalają nam wywrzeć znaczący wpływ na walkę z COVID-19 i jesteśmy gotowi pomóc Ci w tym”.

Clark powiedział, że Amazon zawarł umowy z licencjonowanymi zewnętrznymi dostawcami opieki zdrowotnej na podawanie szczepionek w obiektach Amazon.

„Jesteśmy gotowi do szybkiego działania, gdy dostępne będą szczepionki” – napisał.

Clark poprosił również, aby pracownicy pracujący w centrach Amazon, centrach danych Amazon Web Services i sklepach Whole Foods Market, „którzy nie mogą pracować z domu”, otrzymali szczepionkę „w najwcześniejszym odpowiednim czasie”. Clark zwrócił się w zeszłym miesiącu z podobną prośbą do Centers for Disease Control and Prevention.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk